אפשר לצמוח גם ממשבר בזוגיות

אהבתם? שתפו עם חברים ומשפחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כשעילאי ומיכל (שמות בדויים) הגיעו אליי, מיכל שיתפה ששמעה עליי ממכרים שעברו אצלי תהליך אימון זוגי, וראתה את השינוי שחל בזוגיות שלהם, מה שעורר בה תקוה.

שפת הגוף של עילאי שידרה חוסר אמון (בתהליך האימון ובי) ואז הוא פתח; "שמעי, לא הייתה לי כוונה להגיע לכאן, מבחינתי הגיעו מים עד נפש ואין לי שום רצון להישאר נשוי איתה! לא משנה מה אני אגיד או מה אעשה, תמיד אצא אשם! אני עובד והיא נהנית מהכסף הגדול שמגיע הביתה… מה היא רוצה ממני??? נמאס לי!" מיכל הגיבה: "תראי, בשביל עילאי לדבר עם מישהו זר על הזוגיות שלנו זה כנגד כל המוסכמות, 'לא מוציאים כביסה מלוכלכת החוצה'… אבל התעקשתי. אני לא מבקשת כלום. רק שיהיה בבית בשעה סבירה פעמיים בשבוע איתי ועם הילדים. שיהיה נוכח. על דבר אחד הסכימו שניהם: הצעקות בבית, המריבות, הדברים הקשים שהם מטיחים זה בזו, לא יכולים להימשך.

דבר שמאוד בלט בקשר, הוא האהבה הגדולה ששוררת ביניהם. הזיג-זג הזה בין אהבה וקרבה אינטימית גבוהה לבין כעס ועלבון – קשה ומטלטל. כמו זוגות רבים, גם לעילאי ומיכל קשה לתפוס עצמם כנפרדים; בימים טובים, עוצמת האהבה מספקת להם תחושת כוח, שייכות ועוצמה, ובימים ה'רעים' הם מסוגלים לפתח שנאה זו כלפי זה.

כאשר מחלוקות עולות שוב ושוב ללא פתרון, ויכוחים נקודתיים הופכים למריבות פוגעניות שנמשכות תקופה ארוכה, זהו שלב בו מרגישים את המשבר בזוגיות. שלב בו מתעוררת תחושת מועקה עוצמתית (עד כדי רעידת אדמה, הוריקן של רגשות). משבר כזה מטלטל את הקשר ועלול להביא לסיומו ברע. כאשר ברקע יש גם ילדים, היעדר היציבות, המתחים והכעסים משפיעים על הבית כולו, ופוגעים בוודאות בהתפתחות הרגשית של הילדים.

למשבר בזוגיות יכולים להיות מספר גורמים, כגון שקרים וסתרים, איבוד אמון על רקע 'בגידה', פיטורין או מתחים במקום העבודה, מוות של קרוב וכיוב'. אין בכך כדי להעיד על פערים שאינם ניתנים לגישור. הפערים קיימים בין כל בני זוג, ומקורם בשונות בין המינים, ביסודות ובערכים עליהם גדל כל אחד, באופי, באמונות, בצרכים וציפיות. דווקא בגלל זה חשוב להסתכל במבט אחר על הזוגיות: להבין מה הגורמים למשבר. לעתים מגלים שחלקם קשורים בכלל לעבר של בן/בת הזוג, חלקם לשינויים בדינמיקה בין בני הזוג, שבעבר שירתה וכיום לא עוד.

האימון הזוגי מספק משקפיים אחרות להתבוננות על הקשר הזוגי, זיהוי מקור המשבר, וכלים להתמודדות נכונה ומאפשרת. זוגות ש"מנצחים" את המשבר, מגלים בעצמם ובזוגיות שלהם משאבים ועוצמות שלא הכירו קודם, ונהנים מקשר קרוב, אינטימי וביטחון רב יותר אחד בשנייה.

התהליך האימוני של עילאי ומיכל הסתיים לפני מספר חודשים, וכך העידו שניהם: "המסע הזה איתך העניק לנו הזדמנות אמיתית להתבוננות מחדש על הקשר שלנו. מתוך המשבר הזה דווקא צמחנו, ומערכת היחסים בינינו איתנה ויציבה מאי פעם".  (ברור שריגשו אותי).

אגב, פעמים רבות מגיע אליי רק אחד מהצדדים לתהליך אימוני, ובן/בת הזוג מצטרפים בשלב מאוחר יותר, וזה בסדר גמור. תהליך אימוני לעולם יחול רק כאשר אתם מוכנים לו ורוצים בו (ולא כי קבעו עבורכם).

אם גם אתם חווים משבר בזוגיות, אם המתח והעלבון פוגעים באיכות חייכם, בין אם כדי לשפר את הזוגיות או להיפרד, ואם אתם בשלים לשינוי – יותר מאשמח ללוות אתכם בתהליך.

שלכם באהבה. אוניתא

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואשמח לשוב אליכם, או לתאם עמכם פגישת היכרות
ללא עלות וללא התחייבות, מכל הלב!

יש לך מה להגיד? אשמח לשמוע!

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואשמח לשוב אליכם, או לתאם עמכם פגישת היכרות
ללא עלות וללא התחייבות, מכל הלב!