אני יודעת, החמרת ההגבלות, הסגר הביתי וחוסר הוודאות – מגבירים את המתח והעצבים. אפשר להתגבר על זה!

אהבתם? שתפו עם חברים ומשפחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הבשורה הרעה היא שבעקבות משבר הקורונה, צפויה עלייה משמעותית באלימות במשפחה, משברים בזוגיות וגירושין. הבשורה הטובה היא שאפשר להקטין את התופעה, והיא תלויה בנו. האמינו. הקדימו לקחת אחריות.

'צרת רבים'? – כן. כולם באותה סירה. גם בבית של השכנים או בזה של חבריכם, הקושי עולה, הטונים גבהים, קצה גבול היכולת מתחיל להיסדק.

אל תישברו בבקשה, התחילו לנהל את זה. הנה כמה דרכים:

• מה באמת מפריע לכם? הקדימו לזהות את הבעיה, ולטפל בא כשהיא עוד קטנה. לא לבטל אותה, לא להתעלם ממנה, כי אם לא תזהו ותתחילו לטפל – הבעיה תחמיר. (למשל – האם הפחד מאיבוד פרנסה הוא שמפריע לכם? האם האופטימיות של בת הזוג? חוסר המעש?)

• "היא מוציאה אותי מכליי!" "הוא מתבטל כל היום!" האשמות הדדיות לא מקדמות אתכם. כאשר אתם מאשימים אחד את השנייה, אתם למעשה מתרכזים במה שהיה, ולא ב-איך לפתור את הבעיה, ב- איך אפשר לעשות שיהיה אחרת.

• שתפו אחד את השנייה, דברו על זה! התקשורת שלכם, במיוחד בתקופה זו, קריטית! דברו בדרך של לקיחת אחריות משותפת, למשל – שאלו "איך אוכל לעשות את זה אחרת?" או "מה היית רוצה שאעשה שיעזור לך?"- זו גישה שמזמינה שיתוף פעולה ופחות הגנות ותירוצים.

• פרגנו אחד לשנייה: כל אחד זקוק ואוהב לקבל מילה טובה, חיזוק, עידוד. הזכירו זה לזו את הטוב שאתם רואים אחד בשנייה (קשה לכם בעל פה? כיתבו פתק).

גם בתקופה הזאת אני מקיימת פגישות זוגיות דרך זום. אם אתם מרגישים שהקושי גדול ואתם רוצים להתייעץ איתי? מוזמנים לכתוב לי הודעה אישית ואשמח לדבר איתכם ולבדוק אם פגישות איתי יוכלו להיות המענה שאתם באמת צריכים.

אוניתא – אימון וייעוץ זוגי
מחזירים את השפיות והאהבה לזוגיות
054-8186681 onita.co.il

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואשמח לשוב אליכם, או לתאם עמכם פגישת היכרות
ללא עלות וללא התחייבות, מכל הלב!

יש לך מה להגיד? אשמח לשמוע!

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואשמח לשוב אליכם, או לתאם עמכם פגישת היכרות
ללא עלות וללא התחייבות, מכל הלב!